inicjatywywyniki

Podajemy do publicznej wiadomości wyniki realizacji I etapu programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018, w ramach którego realizujemy projekt "Chrzypskie inicjatywy lokalne". W ramach projektu przeprowadziliśmy diagnozę potrzeb i zasobów kulturalnych gminy Chrzypsko Wielkie, organizując spotkania w wybranych sołectwach, spotkania z seniorami, młodzieżą i dziećmi. W efekcie ogłoszonego naboru inicjatyw, otrzymaliśmy 9 zgłoszeń, z których 8 spełniło warunki regulaminowe i mogło podlegać ocenie merytorycznej. Dzięki otwartości wnioskodawców i połączeniu niektórych inicjatyw, możliwe było przyznanie dofinansowania aż 7 inicjatywom.

Z przyjemnością ogłaszamy, że od sierpnia rozpocznie się realizacja następujących inicjatyw:

Płyniemy w świat kultury

Wakacyjna akademia rękodzieła z chrzanem w tle i powrót św. Wawrzyńca

Ocalić od zapomnienia - kuchnia naszych babć

Warsztaty sztuki dożynkowej

Poznajemy gatunki muzyki rozrywkowej

Warsztaty dla mieszkańców Charcic

Różne oblicza konia - historia Orla Wielkiego.

Wszystkim wnioskodawcom gratulujemy pomysłów i zachęcamy wszyskich mieszkańcó do udziału w projektach. W tym miejscu bardzo dziękujemy rónież wszystkim, którzy współpracowali z nami na dotychczasowych etapach realizacji projektu - sołtysom i mieszkańcom sołectw, wnioskodawcom, pani Magdalenie Popłońskiej-Kowalskiej, która pełniła funkcję naszego animatora z ramienia Narodowego Centrum Kultury oraz pani Karolinie Bloch, która nasz projekt koordynowała od strony merytorycznej.

Projekt "Chrzypskie inicjatywy kulturalne" finansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018".